Förtroendevald   Erik Andersson (m) <<
Adress  
Co Adress  
Postadress  
Telefon bostad  
Telefon arbete  
Telefon mobil  
Fax  
E-post   erik.andersson@taby.se
Historik (Visa bara aktuella politiska uppdrag)
Nämnd Uppdrag Period
Kommunstyrelsen ordf 2018-11-06 --
Kommunfullmäktige led 2018-10-15 --
Kommunstyrelsen ers 2017-12-18 -- 2018-11-05
Kommunfullmäktige led 2014-10-15 -- 2018-10-14
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2014-01-01 -- 2014-12-31
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2013-01-01 -- 2013-12-31
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2012-01-01 -- 2012-12-31
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2011-01-01 -- 2011-12-31
Kommunstyrelsen led 2010-11-30 -- 2014-12-31
Lantmäterinämnden ordf 2009-07-01 -- 2010-12-31
Stadsbyggnadsnämnd led 2007-01-01 -- 2008-03-16
Kommunstyrelsen ers 2006-12-01 -- 2010-11-29
Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden ordf 2003-01-01 -- 2004-12-09
Kommunstyrelsen ers 2003-01-01 -- 2005-01-27
Kommunfullmäktige led 2002-11-01 -- 2006-10-31
Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden v.ordf 1999-01-01 -- 2002-12-31
Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden led 1995-01-01 -- 1998-12-31
Kommunfullmäktige led 1994-11-01 -- 1998-10-31
 
Uppdaterad 2019-07-19 07:05:28