Förtroendevald   Johan Algernon (m) <<
Adress  
Co Adress  
Postadress  
Telefon bostad  
Telefon arbete  
Telefon mobil  
Fax  
E-post   johan.algernon@taby.se
Historik (Visa bara aktuella politiska uppdrag)
Nämnd Uppdrag Period
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2019-01-01 --
Kommunstyrelsen led 2018-11-06 --
Kommunfullmäktige led 2018-10-15 --
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2018-01-01 -- 2018-12-31
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2017-01-01 -- 2017-12-31
Barn- och grundskolenämnden ers 2016-01-01 -- 2016-11-28
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2016-01-01 -- 2016-12-31
Barn- och grundskolenämnden ers 2015-01-01 -- 2015-12-31
Stadsbyggnadsnämnd ordf 2015-01-01 -- 2015-12-31
Kommunstyrelsen led 2014-11-04 -- 2018-11-05
Kommunfullmäktige led 2014-10-15 -- 2018-10-14
Barn- och grundskolenämnden 1:e v.ordf 2014-01-01 -- 2014-12-31
Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden ers 2014-01-01 -- 2014-12-31
Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden ers 2014-01-01 -- 2014-12-31
Barn- och grundskolenämnden 1:e v.ordf 2013-01-01 -- 2013-12-31
Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden ers 2013-01-01 -- 2013-12-31
Kommunstyrelsen ers 2012-02-13 -- 2014-12-31
Barn- och grundskolenämnden 1:e v.ordf 2012-01-01 -- 2012-12-31
Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden ers 2012-01-01 -- 2012-12-31
Barn- och grundskolenämnden 1:e v.ordf 2011-01-01 -- 2011-12-31
Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden v.ordf 2007-01-01 -- 2010-12-31
Kommunstyrelsen ers 2006-12-01 -- 2010-11-29
Socialnämnden led 2005-09-22 -- 2006-12-31
Kommunfullmäktige led 2002-11-01 -- 2006-10-31
Kommunstyrelsen ers 1999-11-18 -- 2002-12-31
Barn- och grundskolenämnden v.ordf 1999-01-01 -- 2002-12-31
Kommunfullmäktige led 1994-11-01 -- 1998-10-31
 
Uppdaterad 2019-11-11 07:05:34